Санаторно-курортний режим Трускавця

Успішне лікування немислиме без дотримання санаторно-курортного режиму. Режим підпорядковує одній меті всі засоби і методи лікування і регулює ритм життя хворого на курорті. Санаторно-курортний режим включає в себе три складові частини, органічно пов’язані між собою: загальнокурортний, санаторний і індивідуальний режими.

Загальнокурортний режим має своїм завданням створення найбільш сприятливих умов для відпочинку і лікування хворих всього курорту. У плані загальнокурортних заходів велика увага приділяється боротьбі з шумом, питанням санітарної гігієни і озеленення курорту.

Санаторний режим в місті Трускавець передбачає дотримання хворими єдиного розпорядку дня, в якому відображено правильний розподіл часу активності і спокою, часу прийому їжі і лікувальних процедур, культурно-масових заходів та відпочинку.

Індивідуальний режим призначається з таким розрахунком, щоб в залежності від стану хворого найбільш доцільно поєднувати застосування всіх лікувальних факторів курорту.

Важливе значення має режим прийому лікарських процедур. Частота, тривалість і чергування процедур небайдужі для результатів лікування. У дні прийому основної процедури не можна вживати інших, важко переносяться: наприклад, не можна в один і той же день приймати мінеральні ванни і озокерітопроцедури. Недоцільно в ці ж дні проводити дослідження, що вимагають від хворого великого напруження, наприклад, дуоденальне зондування, ректоманоскопія і ін. Процедуру з меншим навантаженням слід приймати до прийому основної процедури. Перед прийомом кожної процедури, як і після неї, необхідний відпочинок.

Процедури потрібно приймати в спокійному стані, при умовах, що виключають фактори подразнення, які можуть послабити лікувальний ефект.

Окремо слід зупинитися на прийомі хворими кліматолікування. Кліматичні умови Трускавця не дозволяють проводити кліматолікування цілий рік, однак у теплі місяці можна приймати сонячні і повітряні ванни, купатися. Слід нагадати, що прийом цих процедур без відома лікаря може значно погіршити перебіг захворювання.

Деякі хворі, забувши про це, загоряють аж до сильних опіків, що зазвичай призводить до погіршення самопочуття і особливо не припустимо при захворюваннях печінки, нирок, виразкової хвороби та ін.

Абсолютно неприпустимі купання в дні прийому ванн, аплікацій озокериту, так як це теж може призвести до загострення захворювання. Тому прийом кліматолікування слід проводити тільки за призначенням лікаря.

Особлива увага в санаторному режимі приділяється сну. Відпочинок в Трускавці, особливо сон, сприяє відновленню нормальної працездатності нервової системи, що регулює діяльність всього організму.

Залежно від характеру захворювання і індивідуального режиму відпочинок у денний час призначається лікарем перед обідом або в післяобідній час. При цьому враховується, що активність апарату травлення під час сну різко знижується.

Значна частина хворих, що прибувають на курорт, страждає розладом сну. Нормальний сон забезпечується лікувальною ходьбою, відпочинком на відкритому повітрі, регулярністю фізіологічних функцій і лише у важких випадках – прийомом снодійних засобів.

Вільний час на курорті використовується для прогулянок, культурних розваг, які підтримують бадьорий настрій і відволікають увагу хворих від їх захворювань.

5/5 - (1 vote)